Sól karnalitowa z Morza Martwego

Najwyższej jakości wysokozmineralizowana sól karnalitowa z Morza Martwego NaturBonum Orbis produkowana jest bezpośrednio nad Morzem Martwym, tradycyjną metodą odparowania wody morskiej bez jakiegokolwiek dodatkowego przetwarzania.

Bogactwo minerałów – źródło magnezu i potasu

Sól karnalitowa bogata jest w składniki mineralne takie jak chrom, bromki, mangan, żelazo, aluminium i cynk zaś głównymi jej składnikami są magnez i potas. I to właśnie dzięki takiej zawartości składników mineralnych sól karnalitowa ma wiele dobroczynnych właściwości dla skóry, ciała oraz układu nerwowego.

Właściwości lecznicze i uśmierzające


Kąpiele czy okłady solankowe z roztworu soli karnalitowej odżywiają i regenerują skórę. Łagodzą skórę zmęczoną i podrażnioną, zmniejszają wypryski sebum przy skórze trądzikowej. Stawy oraz mięśnie w stanie zapalnym także odczują ulgę w bólu dzięki kąpieli solankowej. Ze względu na dużą zawartość magnezu, który jest niezwykle ważnym elementem w funkcjonowaniu wielu procesów w organizmie a szczególnie w układzie nerwowym, kąpiele w soli karnalitowej zmniejszają napięcie, relaksują, łagodzą stres.

Dodatkowe wchłanianie przez skórę

Skóra dorosłego człowieka ma powierzchnię 1.6 do nawet 2m2. Prze powierzchnię skóry wchłaniane są różnorodne substancje rozpuszczalne w wodzie oraz tłuszczach. Magnez zawarty w soli karnalitowej wchłania się przez skórę znacznie wydajniej niż przez układ pokarmowy, pozwalając na regulację jego poziomu bez dodatkowego obciążania przewodu pokarmowego. Kąpiele w solance z soli karnalitowej są wspaniałym wsparciem w suplementacji szczególnie dla osób z problemami wchłaniania, trawiennymi czy żołądkowymi.

Kąpiele w soli karnalitowej NaturBonum Orbis polecamy zatem wszystkim tym, którzy chcą zadbać o kondycję swojej skóry, ciała oraz uzupełnić niedobory w suplementacji magnezu. Po kąpieli aby dopełnić naturalnej troski o siebie polecamy Naturalny Krem do Twarzy i ciała NaturBonum.

Podarujcie sobie dobro z natury!

#powrotSkoryDoNatury

Zobacz w sklepie