Stworzone z pasji

Poznaj naszą drogę i filozofię. Sprawdź jak narodziły się Naturalne Kosmetyki NaturBonum.

NaturBonum to marka polskich kosmetyków naturalnych do twarzy i ciała, która powstała z pasji i poszukiwania czystych kosmetyków, szczególnie wspomagających skórę problemową, skłonną do przesuszeń, pęknięć, atopową i łuszczycową. Kosmetyki NaturBonum zawierają tylko naturalne i wyselekcjonowane składniki, których kompozycja zapewnia odpowiednią opiekę dla skóry. Wszystkie nasze kosmetyki są przebadane dermatologicznie i posiadają Pozytywny Raport Bezpieczeństwa Produktu Kosmetycznego zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1223/2009 z dnia 30 listopada 2009 r. dotyczącym produktów kosmetycznych oraz są zarejestrowane w rejestrze kosmetyków CPNP Unii Europejskiej.

Jak to się dzieje…

Zapach, choć bardzo naturalny bez dodatków, tak ogarnął nasz dom, że stał się jego częścią i tym samym zaangażował całą rodzinę w proces tworzenia. W rezultacie Kosmetyki NaturBonum są ręcznie robione z pasją i zaangażowaniem od początku do końca, a na każdym z etapów ich powstawania, każdy z członków mojej rodziny wkłada odrobinę siebie. Dziś, pomimo że wytworzenie kosmetyków zajmuje wiele czasu i uwagi, czynię to z ogromna przyjemnością w towarzystwie mojej rodziny (a głównie córki). Właściwie proces ten stał się naszym rytuałem, w którym powstaje coś czystego i wspaniałego.

Bardzo długo  poszukiwałam  idealnego kremu czy balsamu do pielęgnacji twarzy i ciała. Chciałam by był jak najbardziej naturalny, bez sztucznych dodatków, bo przecież zanieczyszczenia otaczają nas praktycznie wszędzie a jednocześnie żeby miał akceptowalną cenę. W naszej rodzinie były osoby z chorobami skóry, które borykały się problemami skórnymi długi czas, głównie dla nich chciałam znaleźć rozwiązanie na codzienną pielęgnację, która mogłaby przynieść im ulgę i poprawę stanu skóry w sposób naturalny. Stąd zaczęły się moje poszukiwania czegoś czystego, dobrego, naturalnego.  Kilka lat testowałam miksturę opartą w 100 procentach na naturalnych składnikach na sobie, dzieciach, rodzinie i znajomych. Wśród testujących były osoby, które stosowały Krem NaturBonum do codziennej pielęgnacji ale też tacy, którzy używali go jako wspomaganie w leczeniu problemów ze skórą typu łuszczyca, atopia, podrażnienia, pękające usta i pięty czy zbliznowacenia. U wszystkich testujących poziom zadowolenia rósł wraz z kolejnymi ulepszanymi przeze mnie partiami Kremu. I ostatecznie udało się uzyskać to czego poszukiwałam w 100% Naturalny Krem do twarzy i ciała.

Ale na tym nie poprzestałam. Pozytywne informacje spływające od zadowolonych klientów stosujących Krem NaturBonum zmobilizowały mnie do kolejnych prac nad czymś nowym… I tak powstała Naturalna Pomadka Ochronna do ust, która cudownie zabezpiecza delikatną skórę ust przed wysuszeniem i poparzeniem słonecznym, przed wilgocią i mrozem i jednocześnie odżywia i regeneruje skórę a dzięki zawartości wosku pszczelego o właściwościach bakteriostatycznych „zajady” nie są już ciągnącym się problemem.

Właściwie na każdym etapie tworzenia każdego produktu zaangażowana jest cała Rodzina, dzieci i mąż, każde z nich odgrywa swoją własną, ważną rolę w długim procesie tworzenia. W ten sposób moja pasja stała się wspólnym hobby całej Rodziny. Każdy poddaje pod dyskusje jakiś pomysł na różnych etapach procesu tworzenia i niejednokrotnie z burzy mózgów powstaje coś fantastycznego.

Otworzyliśmy się również na naturalne produkty ze świata, które mają zbawienny wpływ nie tylko na skórę ale także na nasz organizm. W ten sposób zaistniało NaturBonum Orbis i w naszej ofercie pojawiła się naturalna sól karnalitowa z Morza Martwego. Dzięki kąpielom w soli nie tylko możemy zadbać o skórę ale także zasuplementować magnez i potas podczas kąpieli w sposób naturalny, bez potrzeby łykania pigułek. Sól NaturBonum Orbis stworzyła cudowny duet z Kremem NaturBonum.

Jednak cały czas marzył nam się produkt, który opierałby się na naszym lokalnym składniku, który zawsze bardzo ceniliśmy. I udało się po testach, próbach, badaniach…jest ON – Naturalny krem KONOPNY na bazie oleju konopnego z plantacji u podnóża Ślęży! Jego dobroczynne działanie połączone z szybkim wchłanianiem tworzy Krem do stosowania o każdej porze dnia.

Nasza rodzinna marka NaturBonum powoli się rozwija. Nie zamierzamy zwalniać tempa i pracujemy nad kolejnym produktem. Oczywiście zgodnie z naszą ideologią będzie to kolejny produkt naturalny i posiadający właściwości wspomagające skórę problemową 🙂